سایتهای خبری ایرانی با حمله به بانوان تکواندوکار به خاطر آنکه آنها بدون حجاب روی گود رفتند آنها را قبل از بازگشت به ایران با حملات فراوان و تهدید و حراستی شدنشان مواجه کرد . درست است که قوانینی که در ایران وضع شده این پوشش را نمی پسندد ولی خدمت آقایان قانونگذار عرض می شود که برای یکبار هم که شده خودشان را داخل ملافه بپیچند و مانند خانمهای ایرانی که با هزار تا پتو و ملافه و روسری و... پوشیده می شوند مسابقه دهند . مطمئمناٌ این اصلاٌ انصاف نیست و این حرکت در واقع اعتراضی به رویه موجود بوده است . به امید روزی که افکار انسانها پاکی را ببیند نه ظاهر .

اصل خبر در تابناک


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱٢:۱۸ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸۸/٩/٢٩


 

ops !

در واقع این روزها سرم فوق العاده شلوغه . چند تا سنگ بزرگ برداشتم که امیدوارم بتونم به جایی برسونمشون .

فعلاٌ فقط همین !

 

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸۸/٩/٢۳


همه چیز در مورد کمپوس بورد

Everything about Campus Board

قسمت اول

سازنده و ایده اول طرح کمپوس برد ، مربوط به کسی نیست جز ولفگانگ گولیچ ، برترین سنگنورد دهه 80 اروپا . ولفگانگ با استفاده از تمریناتی که بر روی این برد طراحی کرد توانست در سپتامبر 1991 مسیر Action Directe با درجه سختی 9a  را صعود کند . این مساله تحولی در زمان خود بود .

برای اینکه از این سنگنورد بزرگ یادی کرده باشیم خلاصه ای از زندگی او را در این قسمت می نویسم .

ولفگانگ در 24 اکتبر 1960 در آلمان متولد شد . دغدغه بزرگ زندگی این مرد ، آن بود که بزرگترین سنگنورد دوران خود بشود  . او با تلاش فراوانی که به خرج داد توانست در سن 16 سالگی مسیر Jubiläumsriss را صعود نماید . همچنین او با تلاشهایی که در مناطق مختلف دنیا از جمله دیواره یوسه میتی انجام داد توانست در سنین نوجوانی مسیرهایی با درجه سختی 5/13 b را صعود نماید . صعودهای او در زمان خود تحول بزرگی در سنگنوردی بود .

 

عمده مسیرهای سنگین صعود شده توسط گولیچ به صورت زیر است :

  • Kanal im Rücken X- (1984)
  • Punks in the Gym X / 8b / 32 (1985)(Mt Arapiles, Australia)
  • Amadeus Schwarzenegger X- (1986)
  • Wallstreet XI- (1987)
  • Action Directe XI (1991) (این مسیر هنوز هم به عنوان یکی از سختترین مسیرهای دنیا به شمار می رود . )

ولفگانگ در طول دوران سنگنوردی خود توانست 4 درجه به توانایی درجه صعود زمان خود بیفزاید و محدودیتها را از بین ببرد .

8b (Kanal Im Rücken , 1984), 8b+ (Punks In The Gym, Apr 1985), 8c (Wall street, 1987), and 9a (Action Directe, Aug 1991)

 

همچنین ولفگانگ ، جهت صعود از مسیر Action Directe  در سال 1991 و برای پیروز شدن بر این مسیر ، وسیله تمرینی کمپوس برد و تمرینات آن را ابداع کرد .

او در یکی از صعودهایش در مسیر Master'e Edge  در انگلیس از ناحیه کمر دچار شکستگی شد ولی بعد از بهبود و در اولین تلاش خود توانست مسیر Separate Reality   در پارک یوسه میتی را بدون طناب صعود کند . یک سقف 20 فوتی کاملاٌ افقی و گردن کلفت مانعی نبود که او را از این کار بازدارد .

حتماٌ فیلم خیالی صخره نورد سیلوستر استالونه را دیده اید . بدل سیلوستر و انجام حرکات نمایشی در آن فیلم از کسی بر نمی آمد جز گولیچ توانا و قدرتمند . او در سال 1991 با دختری به نام Anette  ازدواج کرد .

در  29 آگوست 1992 ، خودروی گولیچ در اتوبان بین مونیخ و نورنبرگ واژگون گردید و او 2 روز بعد در بیمارستان جان سپرد .

زندگی ولفگانگ پر بود از صعودهای جاودانه . او حد توانایی انسان را بالاتر از زمان خود می دید و توانست مسیرهای جاودانه ای را صعود نماید .

 

منبع مطالب :

http://www.revolutionclimbing.eu

http://www.wikipedia.com

 

ادامه دارد ...

فعلاٌ همین .

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸۸/٩/٤
تگ های این مطلب:کمپوس برد ¡تگ های این مطلب:ایده ساخت کمپوس برد ¡تگ های این مطلب:تمرینات کمپوس برد