ابتدای تنگه نهرود بار

 

در مسیر رسیدن به سنگ سطل

فرهاد ( نقاش کوهنورد )‌در حال گرفتن عکس از چند تا کوهنورد !!

آبشار فوق العاده بلند و زیبا (‌بعدها از این آبشارها بیشتر خواهید شنید !!!‌)

بدون شرح !

رد شدن از رودخانه

بعد از آبشار آخر مور !

اینم یه عکس اختصاصی از فرهاد :)

فعلاٌ همین


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/۱/٢٥


معمولاٌ در زمینه چراغ پیشانی شرکت Petzl  تا حدزیادی پیشتاز است . اما شاید شما در اولین مرحله و برای خرید این چراغها با توضیحات اضافه بر سازمان فروشندگان مواجه شوید . توضیحاتی که نه تنها راهنمایی برای شما به حساب نمی آید بلکه فقط به درد فروش وسایل باقی مانده و فروش نرفته در فروشگاهها می خورد . اما خود سایت petzl با توجه به امکانات هدلمپ های خود به شما راهنمایی می دهد .

برای انجام این کار کافیست بر روی لینک زیر کلیک کنید :

http://www.petzl.com/us/outdoor/headlamps/select-a-headlamp

در این قسمت باید نوع فعالیت خود را انتخاب کنید . مثلاٌ با انتخاب rockclimbing مشخص می کنید که عمده فعالیت شما سنگنوردی در طبیعت می باشد . پیشنهاد Petzl با کلیک کردن به شما ارائه خواهد شد .

فعلاً همین :)


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/۱/۱٥


دو تا برنامه در طول عید اجرا کردیم . یکیش جنگل کجور به سی سنگان از دره نهرودبار بود که چند تا عکس از اون برنامه در وبلاگ نقاش کوهنورد ( فرهاد ) هست . هر وقت فرصت شد منم چند تا عکس کوچک از این برنامه رو تو وبلاگ می ذارم . اما برنامه دوم برنامه دوچرخه سواری از یوش تا رویان بود . این در واقع برنامه ای بود که بلافاصله پس از کنسل کردن برنامه مرنجاب تا قصر بهرام ( به خاطر هوای خراب ) آماده کردیم . من این جاده رو نرفته بودم ولی از طریق گردنه قرق و در قالب یک برنامه ترکینگ تا کجور و سی سنگان رفته بودم . پس به سراغ جی پی اس و نقشه های توپوگرافی و عکسهای هوایی رفتم و به نظرم این منطقه بسیار مناسب رسید . تنها مشکل ما رد شدن از گردنه ای ٣٠٠٠ متری بود که امکان وجود برف در آن بود ولی خوشبختانه در مسیر به برف برخورد نکردیم .

طول مسیر از بلده تا رویان حدود ٧٨ کیلومتر و مسیر بعد از گردنه و کم کردن ارتفاع از ٢۴٠٠ متری به صورت جاده جنگلی و فوق العاده زیبا و رویایی در می آید . بهترین و قشنگ ترین فصل اجرای این برنامه هم به نظر من در اردیبهشت و یا اوایل آبان ماه می باشد .

اینم چند تا عکس :

شازده کج گردن ( با شکوه و ابهت مثل همیشه )

خانه نیما یوشیچ در یوش ، نکته ای که بسیار جالب بود این بود که این خانه در سال ٨١ که من از آن بازدید کردم به همین صورت بود با این تفاوت که یک آلاچیق چوبی بسیار زیبا هم در حیاط آن بود اما این بار آن آلاچیق چوبی هم نبود و جالبتر از آن که در توضیحات خانه نوشته شده بود که این خانه در سال ٨٨ بازسازی شده !!!!!

عبور از گردنه فوق العاده سرد بلده

منظره زیبا و چشم نواز پس از عبور از گردنه

تریپ های دوچرخه سواری :)

باز هم یک عکس تبلیغاتی !!

استراحت در پیچ و خمهای تند جاده

شب مانی در محلی فوق العاده زیبا

بعد از عبور از آبشار آب پری و محلی و ١٠ کیلومتری رویان

تمرین بعد از نهار

جان سخت که خسته به دریا رسیده است !!‌

نفرات برنامه :‌ خودم - سارا -  جعفر  - امیرحسن و شهین  -    - علی  - مهدی و طاهره -

فعلاً‌همین .

در ضمن سال نوی شما مبارک . امیدوارم سالی پر از برنامه های قشنگ براتون باشه .


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/۱/۱۳