اگه مردید یه دونه از این شیشه ها با محتویاتش رو بذارید تو خیابونای تهران تا بهتون نشون بدیم که امنیت کیلو چنده !!


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱۱:٢٩ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/۳٠


- به نظرت این گیره ای که گرفتم چطوره علی ؟

- عمراً کنده نمیشه . حرکتتو بزن ...

- OOOOOPPPPPS !

و من از اون بالا اومدم پیش علی . گیره شکست و خورد به سینم . علی هم یه تیکه مجبور شد 6 متری رو روی مسیر درجه بالا طبیعی و بدون میانی صعود کنه تا آخر بتونه برای زدن رول بعدی روی یه تالون بشینه .

این مسیر یکی از سنگین ترین طول بلند های پل خواب می باشد که البته دوستان باید صعود کنند تا در مورد درجه طول های مسیر نظر بدند . گشایش مسیر به صورت سرطناب انجام شد و با وجودیکه در قسمتهای زیادی از مسیر شکاف نداشتیم ولی حتی یه دونه هم سرمته نزدیم !‌ مسیر رول کوبی و ایمن می باشد و کارگاهها OK . به زودی گزارش کاملتری از این مسیر به همراه کروکی روی وبلاگ می گذارم .

مشخصات مسیر

نام مسیر : سارا

تعداد طول : 4 (‌طول 3 تراورس می باشد )

نقطه ابتدای مسیر : راست مسیر آرمین و چپ آیگر

طول مسیر : 85 متر

گشایندگان مسیر‌: حمید شفقی و علی بادپر

انتهای مسیر:‌انتهای دیواره پل خواب

نوع گشایش : سرطناب با مته دستی . در بیشتر جاها به صورت طبیعی و در مکانهایی که امکان نداشت به صورت مصنوعی

کارگاهها : زنجیر - دورول

فعلاً همین !

 

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٢٢


پیرزن رزمی کار 82 ساله با تمرینات سخت یوگا و ووشو آمادگی بدنی خود را در حد بسیار بالایی حفظ کرده است که موجب شگفتی مردم چین شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،خانم ژائو یوفانگ با تمرینات سخت یوگا و ووشو آمادگی بدنی خود را در حد بسیار بالایی حفظ کرده و با نمایش گذاشتن حرکات رزمی در پارک های شهر پکن توجه مردم را نیز جلب کرده است.

اصل خبر در تابناک


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱:٤٦ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/۱٥


احتمال زیاد تا حالا زیاد پیش آمده که مجبور بودید مدت زمان زیادی را به حمایت نفر سرطناب بگذرانید و حتماً در طول این مدت از گردن درد ناشی از نگاه کردن به بالا بی نصیب نمانده اید . عینکهای CU یکی از اختراعات یک شرکت آلمانی است که مخصوص صعود کنندگان در طبیعت ساخته شده است . با استفاده از این عینکها می توانید بدون اینکه به بالا نگاه کنید از اتفاقاتی که اون بالا می افتد با خبر شوید !

برای اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید /


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱:٤٢ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/۸


گاهی اوقات در مسیرهای Sport  پیش می آید که میانی اول شما از شما فاصله دارد و شما مجبورید در کراکس مسیر اقدام به انداختن طناب داخل کوئیک دراو نمایید . برای انجام این کار روش دیگری نیز وجود دارد و آن این است که مانند یک Cowboy عمل نمایید . لازم به ذکر است که برای اجرای این مطلب حتماً از قبل خوب تمرین کنید .

اما روش کار به این صورت می باشد :

1 . در طناب صعودتان حلقه ای ایجاد کنید که کمی از اندازه بازوان شما بزرگتر باشد . در حالیکه رو به سنگ ایستاده اید زیر کوئیک دراو مورد نظر بایستید .

2 . حال شروع به چرخاندن حلقه ایجاد شده در جهت عقربه های ساعت نمایید ( در صورتیکه دهانه کارابین در خلاف جهت شما قرار دارد ) و در حالتیکه دهنه کارابین به سمت شما قرار دارد در جهت عکس عقربه های ساعت آن را بچرخانید . با چرخاندن و اضافه کردن طناب به مرور حلقه خود را بزرگتر کنید . هنگامی که حلقه ایجاد شده به کارابین رسید دیگر طناب ندهید .

3 . حال باید با یک حرکت ماهرانه طناب خود را داخل دهانه کارابین بیاندازید . اگر موفق به انجام این کار شدید به اندازه یک Cowboy مهارت دارید !

ترجمه ای آزاد از سایت - Climbing 

وبلاگ کوهنوردی ، نشان زندگی

 

 

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٦


what do you think about next trip ?


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۸:۱۸ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٩/٢