مسیر شیر شاه اولین مسیر به سمت جنوب پل خواب بعد از مسیر آرمین و کاج می باشد . این مسیر دارای سنگهای ریزشی بزرگی است که در صورت تمایل به صعود از آن باید مراقب این سنگها بود .

گشایش طول 1 : حمید شفقی - 5.10c

5 بولت . کارگاه 2 رول- 30 متر

گشایش طول 2 : فرشاد میجوجی - سعید محمودی - A2

30 متر - 7 بولت

ادامه طول 3 مسیر تا انتهای دیواره به یک تلنگر نیاز دارد . ریزشهای مسیر کمی دلسردمان کرده

 Suunto X10 VS CORE

طول 1 مسیر شیرشاه

طول 2 مسیر شیرشاه

فعلاً همین !


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۱/٢۳


در مورد ایرج

اولین بار توی اردوهای تیم ملی جوانان سال 83 دیدمش . یه پسر ساده شهرستانی که واقعاً صاف  و ساده بود . هیچ کلک و دورویی تو کارش نبود و فقط دنبال کار خودش بود . این پسر ساده و خوشرو و صد البته خوش چهره با اون تیکه های قشنگی که به زبان آذری داشت یکی از نفرات دوست داشتنی و محبوب تیم بود . ما با هم اردوهای زیادی رفتیم و در نهایت در برنامه اصلی تیم جوانان ( آرارات – پاییز 83 ) ایرج نشان داد که یکی از کوهنوردان بزرگ و آینده دار این مملکت است . او به همراه افراد دیگری که خیلی از آنها همکنون در حال فعالیت بر روی قله های بلند هستند از نتایج آن سرمایه گذاری کوتاه مدت بر روی جوانان بودند . اما من بعد از برنامه به دلیل بعد مسافت و فاصله ها فقط تلفنی با ایرج در تماس بودم تا اینکه چند سال بعد دوباره او را در منیریه دیدم . دیگر از آن چهره کودکانه خبری نبود و خم و پیچش صورت او به شکل یک مرد هیمالیارو تغییر کرده بود . صورت ایرج کمی خشن شده بود و نگاهش تیز تر ولی در برخوردی که با هم داشتیم متوجه شدم که صافی و سادگی و یکرویی ایرج هیچ تغییری نکرده . اون همون پسر خوش دل و صاف قدیم بود . بعد از آن شنیدن خبرهای مربوط به صعود ایرج یا جوانمردیهای او در کوه بسیار خوشحالم می کرد . این پسر حقشه که به بهترینها برسه چون واقعاً خوش قلب و قویه . اما اخیراٌ با دیدن پستی که در یکی از وبلاگها در مورد ایرج منتشر شده بسیار ناراحت شدم . تا جایی که من  ایرج رو می شناسم هیچ وقت خودش رو وارد حاشیه نکرده بود و فقط درگیر صعود و فعالیت ورزشی بود و هیچگاه نخواسته بود وارد بازیهای بچه گانه که دیگران به راه می اندازند بشود . آره . واقعاً متاسفم برای افرادی که برای رسیدن به اهداف شوم و مطرح کردن خود از این پسر بی حاشیه هم نمی گذرند و او را به چالش می کشند . خدا رو شکر که همه دوستان نزدیک ایرج او را می شناسند و می دونند که اهل دوز و کلک نیست . ایرج جان . برایت آرزوی صعودی موفقیت آمیز را دارم و امیدوارم صحیح و سالم و موفق به وطن بازگردی و مطمئنم که سرفراز می شوی . مطئن باش افرادی که دنبال حاشیه هستند اگر توجه تو را ببینند نیرو می گیرند بذار آنها با بازیهای بچه گانه خودشان مشغول باشن .

شاد باشی پسر . هیچ وقت نگاههای قوی و محکمت رو به هدف فراموش نمی کنم . به امید سلامت و پیروزی برای تو

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۸:٢٩ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۱/٢۱


قسمت جنوب غربی دیواره پل خواب‌ ، مجموعه ای فوق العاده است که به دلیل دور بودن نسبت به دیواره اصلی کاملاً متروکه و بکر مانده است . خوشبختانه این قسمت و شکافهای زیبای آن از رول کوبیهای افراد در امان مانده و طبیعت آن کاملاً متفاوت از قسمت قدیمی دیواره است.  در طی یک برنامه نیم روزه 80 متر مسیر به صورت ابزار گذاری در یکی از شکافهای زیبای این قسمت گشایش شد .

نام مسیر : مهدی ( اسم خواهر زاده حسن گرامی )

گشایش طول 1 : 5.10b  ( ابزار ریز و شرایط خاص در ابزار گذاری ) ، 35 متر ، گشاینده : حمید شفقی ، تلاش اول

گشایش طول 2 : 5.12b ( ابزار درشت ، شکاف بزرگ ) ، 47 متر ، گشاینده : حسن گرامی ، تلاش اول( لازمه که به حسن گرامی به خاطر صعود زیبایش در این مسیر دشوار و نسبتاً وحشی تبریک بگم )

لازم به ذکر است که در انتهای طول 2 این مسیر ، به دلیل نیاز به فرود یک تک رول جهت فرود نصب گردید .

زمان برنامه : 12 فروردین 1390 خورشیدی

همراه : مهدی کوچولو :)

طول 1 مسیر

طول 2 مسیر

 

 

کروکی مسیر


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۸:۳٤ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۱/۱٤