اعضای گروه همت شمیران با ایجاد طرحی ابتکاری اقدام به حمایت از تیم ترانگو نمودند . به عنوان یکی از اعضای این تیم جا دارد سپاس و قدرشناسی خود را نسبت به توجه و بذل محبت این دوستان ابراز داشته و آرزوی موفقیت و سلامتی برای این دوستان و همه کوهنوردان ایرانی را دارم .

ممنون که بی تفاوت نیستید :)

اقدام انجام شده توسط همت شمیران ... در اینجا


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:٢٩ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۳/٩


پرنده بریتانیایی (‌گری کونری )  در یک اقدام جسورانه با لباس وینگ سوئیت و بدون استفاده از چتر بر روی زمین فرود آمد . این پرنده 40 ساله از یک هلیکوپتر سقوط آزاد و پرواز خود را آغاز کرد و در ادامه و هنگام رسیدن به زمین بر روی محوطه ای که حدود 18600 کارتن خالی چیده شده بود فرود آمد . مسافت طی شده افقی او در آسمان حدود 1 مایل بود و شرایط آب و هوایی برای او کاملاَ مساعد بود تا توانست در منطقه تعیین شده فرود بیاید . او در این سقوط بیش از 80 مایل بر ساعت سرعت گرفته بود . او در لحظه سقوط با مهارت تمام سرعت افقی خود را به 50 مایل برساعت و سرعت عمودی خود را به 15 مایل بر ساعت کاهش داده بود . او در حضور چشمان هزاران نفر فرود آمد و همسر او با بوسه ای از وی استقبال کرد . او موفقیت خود را در روی زمین با نوشیدن شامپاین جشن گرفت . او که کاملاَ هیجان زده شده بود از فرود نرم و آرام خود احساس رضایت می کرد . او قبلاَ در فیلمهایی مانند بازگشت بتمن - مرگ در روزی دیگر - ساحل و ایندیانا جونز نیز ایفای نقش کرده بود .

 

ترجمه شده از YAHOo

 

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱:٤۸ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۳/۸


صعود پروانه کاظمی بر فراز اورست را به ایشان تبریک گفته و آرزوی سلامتی و تندرستی برای ایشان دارم . همچنین صعود کوهنورد کرمانشاهی رضا شهلایی به اورست را نیز تبریک می گویم . مهدی عمیدی این بار نیز افتخار آفرید و موفق به فتح دائولاگیری شد . تبریک به همه این دوستان که برای صعودهایشان سرسختانه جنگیدند .


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:۳٤ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۱/۳/۱