بخش یخ UIAA اقدام به برگزاری دو دوره آموزشی جهت نوجوانان برای آماده سازی آنها جهت مسابقات جهانی یخ نوردی را دارد . این فرصتی فوق العاده برای نوجوانان و جوانان ایرانی جهت شرکت در این دوره می باشد . متن اطلاعیه فدراسیون به شرح زیر می باشد : 

به آگاهی می‌رساند؛ بخش یخنوردی فدراسیون جهانی کوهنوردی، UIAA در نظر دارد دو دوره آموزشی یخنوردی ویژه جوانان در کشور روسیه در آذرماه سال جاری برگزار نماید.

مدت دوره یک هفته و در دو هفته جداگانه از سه‌شنبه ۴ آذر تا سه‌شنبه ۱۸ آذر برگزار خواهد شد.

بدین‌منظور متقاضیان شرکت در دوره حداکثر تا ۷ آبان ماه آمادگی خود را به این فدراسیون اعلام نمایند.

شرایط شرکت در دوره:

۱ـ سن شرکت‌کنندگان می‌بایست بین ۱۸ تا ۲۲ سال باشد.

۲ـ داشتن مدرک پیشرفته برف و یخ

۳ـ رزومه ورزشی و کوهنوردی

هزینه‌های مربیان آموزشی و محل آموزش رایگان می‌باشد.

هزینه‌های دیگر از قبیل ایاب و ذهاب، اسکان و تغذیه به عهده شرکت‌کنندگان می‌باشد.

همچنین درخواست‌کنندگان جهت ثبت‌نام می‌بایست رزومه فعالیت‌های یخنوردی خود را همراه با سایر مدارک به فدراسیون ارسال دارند.

مقتضی است کلیه هیأت‌های کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی مراتب مذکور اقدامات لازم را انجام دهند

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/٢٦


بی ادعا و استوار . خود ادعا می کند که در بسیاری از برنامه ها قله اصلی را صعود نکرده است و هدف او برتر از صعود به قلل بوده است . ریزبین و پرتلاش و پیگیر . 

نمی شود در مورد جشنواره بین المللی سنگ نوردی در بیستون که امسال دیگر نمی توان فقط اسم سنگنوردی روی آن گذاشت ( هایلاین ، بیس جامپ و ... ) زحمات فراوان افراد مختلف را نادیده گرفت . از سنگنوردان و کوهنوردان کرمانشاه و هیات و همه کسانی که در این راه زحمت می کشند تا انجمن و فدراسیون و همه نفراتی که بی وقفه تلاش می کنند تا این رویداد بی نظیر بین المللی  برگزار گردد همه و همه در تلاشند تا این مهم به انجام رسد . اما در این میان واقعاً نمی شود از نقش کلیدی یک نفر بدون تامل گذشت . ابراهیم نوتاش از بنیانگذاران گروه کوهنوردی آرش و معدود افرادی است که کسوت ورزشی آنها ثمرات زیادی را برای نسل جوان به همراه آورده است .کارنامه موفقیت آمیز برگزاری و هماهنگی دو دوره قبلی جشنواره بیستون و موفقیت این جشنواره گواه زحمات اوست . در این چند وقت به دلیل برنامه فرانسه و همچنین کارهای جشنواره بیستون با او بیشتر در تماس بودم . ایجاد کار تشکیلاتی و تلاش در جهت آموزش این روش کارکردن و همچنین پیگیری بی وقفه کارهای جشنواره جزئی از زندگی او شده است . نوتاش عزیز مقدار زیادی از عمر پرثمر خود را وقف این رشته و گسترش آن نموده است و به جرات می توانم بگویم بزرگترین عامل رشد این رشته در سالهای اخیر را شخص " ابراهیم نوتاش " می دانم . آرزوی سلامتی و شادکامی برای نوتاش دوست داشتنی 

 

عکس :‌پاریس - مقابل ساختمان اپرا 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/٢٠


نسیم عشقی را میتوان در حال حاضرآماده ترین دیواره نورد زن ایران نامید که واقعاً در راستای این رشته گامهای بزرگی برداشته است . حتی می توان او را جزو معدود دیواره نوردان آماده ایران نامید .  البته او در حال آموزش دخترانی دیگر از این سرزمین است تا آنها نیز بتوانند در این رشته گام بردارند . وی اخیراً صعودهای خوبی در سطح کشورهای اروپایی و دیواره های مختلف انجام داده که خانم لیلی رهنما طی مصاحبه ای با وی به انعکاس این فعالیت وی پرداخته است . برای نسیم و دیگر دختران این سرزمین آرزوی موفقیت و شادکامی دارم .

اصل این مطلب را در اینجا مطالعه کنید .

 

 

 

 

 

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/۱٤


قبل از سفر فرانسه ، با یکی از دوستان جهت کشیدن نقاشی از قسمتهایی از طرح درس هماهنگ کرده بودم که خوشبختانه ایشان در کمال بزرگواری قسمتهای زیادی را انجام داده اند اما متاسفانه تجربه شان برای کشیدن فیگورهای بدن سنگنورد و چهره کافی نیست . لذا برای تکمیل نهایی این اشکال نیاز به کمک فردی دارم که بتواند این فیگورها را برای طرح درس طراحی کند . مسلماً هر کدام از اشکال با امضای فرد و با ذکر نام وی در طرح درس ارائه خواهد شد . اگر کسی در این زمینه تجربه ای دارد لطفاً پیغام خصوصی به همراه شماره تلفن برای من بگذارد .

سپاس


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/٧


امسال بنا بر ضرورت و شرایط و همچنین نیاز به مربیان این دو رشته اقدام به برگزاری دو دوره دیگر مدرسی در رشته های نقشه خوانی و کار با قطب نما و همچنین مدرسی GPS نموده ایم . لذا خواهشمندیم واجدین شرایط با شرکت در این دوره ها در تکمیل مدرسان این دوره ها به ما یاری رسانند . 

برای دیدن اصل خبر در سایت فدراسیون ، به این دو لینک مراجعه کنید : 

http://msfi.ir/archive/announcements-archive/4996-2014-09-24-16-39-19

http://msfi.ir/archive/announcements-archive/4999--gps

با آمادگی کامل در دوره ها و تست حضور داشته باشید چون کیفیت فدای کمیت نخواهد شد :)


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/٦


تو زندگیت یه سریها هستند که انرژی مثبتند . برات کمک هستند و گوش شنوایی دارند تا حرفهایت را بزنی . بهت همفکری میدند و از احساسشون می فهمی که موفقیتت رو می خواند . عباس ثابتیان عزیز ، فردی بود که پشتیبانیهای زیادی از ما کرد چه در ایران و چه در منطقه شامونی فرانسه . با حسن ، تابلویی به رسم یادگار و البته ناقابل در قبال این احساس مثبت وی ، به او تقدیم کردیم و امیدواریم روزگار به کام افراد مثبت اندیشی مانند وی باشد . 

این تابلو ، تصویری از طول پنجم دیواره گراند کاپوسین ( مسیر بوناتی ) با درجه سختی 5.12 می باشد که یکی از سخت ترین مسیرهای دیواره نوردی در منطقه شامونی می باشد . امیدواریم این یادگاری انرژی مثبت ما را نیز برای اون به ارمغان آورده باشد .

 

عکس یادگاری با دوستان انجمن وفدراسیون 

مطلب عباس عزیز در وبلاگ آرام کوه 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/٢


به لطف حسین رضایی و بنا بر دعوت او ، در برنامه حرکت از نو در شبکه ورزش حاضر شده و گپی با او در مورد اکسپدیشن دیواره نوردی در شامونی داشتیم . رشته ای که می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد . لینک این برنامه را می توانید از طریق وبلاگ کوهنوشت دریافت کنید . 

بار دیگر لازم می دانم صعود و گشایش مسیر زیبای دوستان خوبم فرشاد میجوجی و سعید آقاکاشی را در دیواره علم کوه به ایشان تبریک بگویم . 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٢:۱٢ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩۳/٧/۱