یه موقعیت خوب ! تعطیلات تابستونه شرکت تا بتونی از شر اینهمه ازدحام و شلوغی خودروهایی که تولید می شن و صنعتی که به سمت ناکجا آباد می ره رها شی ... و بهترین گزینه می تونه سبلان باشه . می دونی چرا ؟! آخه اونجا یه کوه مقدسه . محلی است باشکوه و آسمونی که فکر می کنم مکان امنی برای آرامش انسانها باشه . راستش تو رده بندی ذهن من بعد از کوه عشق ( علم کوه ) ، سبلان دومینه و بعدش هم شازده کج گردن ( آزادکوه ) .

اینم از گزارش تصویری از این  برنامه خانوادگی :

جاده مارپیچی که در میان ابرها و در دوردستها به کوه ساوالان میرسه ...

طلوع زیبای خورشید با اون رنگ قرمزش در دوردستها که در سرمای صبح پوست رو نوازش میده ...

و شاید قشنگترین منظره ای که هر کوهنوردی در این کوه می بیند همین دریاچه روی قله باشد . پشت یک پیچ در حالی که فکر می کنی که صعود همچنان ادامه دارد کوه مقدس رخ زیبای خود را به تو نشان می دهد .

تعجب نکنید . این موزه مردم شناسی شهر اردبیله . تحقیق و تفحص در این عکسها نشون میده که قدیما همچینم سنتی لباس نمی پوشیدن و تریپهای امروزی داشتن !

اینم نمای کلی موزه است . این عکس رو نشون دادم چون مربوط میشه به عکس بعد . گوشه سمت چپ پایین این عکس رو نگاه کنید و بعد عکس بعد رو ببینید .

این در واقع یه موجود کشف شده مربوط به سالیان بسیار قبل از میلاده !‌تحقیق دانشمندان برای کشف واقعیات درونی و بی خیالی بیش از حد این موجود همچنان ادامه داره !!

میدان اصلی و زیبای ده هیر در راه اردبیل به خلخال

مراسم گوسفند شوران در کنار دریاچه نئور توسط چوپانان !!

شنا در دریاچه نئور ( در این برنامه تقریباٌ هر جا که تونستم تنی به آب زدم )

اگه دماغ مانع دیدتان نشود می توانید مناظر زیبای جاده خلخال اسالم رو که واقعاٌ فوق العاده ست ببینید ...

 

اینم مشکی که بیشترین سهم رو تو مسافرت ما داشت و مثه همیشه مراقب همه چیزه و حواسش جمعه ...

اینم عکس یادگاری توی جاده خلخال - اسالم ...

دلم برای یخچال شمالی سبلان تنگ شده ... کاش موقعیتی پیش می اومد تا می تونستم یه سرکی بهش می کشیدم ... با اون هوارها و کولی بازی های معروفم !!

فعلاٌ همین :)


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳۸٧/٦/٧
تگ های این مطلب:صعود به سبلان