همه چیز در مورد کمپوس بورد

Everything about Campus Board

قسمت اول

سازنده و ایده اول طرح کمپوس برد ، مربوط به کسی نیست جز ولفگانگ گولیچ ، برترین سنگنورد دهه 80 اروپا . ولفگانگ با استفاده از تمریناتی که بر روی این برد طراحی کرد توانست در سپتامبر 1991 مسیر Action Directe با درجه سختی 9a  را صعود کند . این مساله تحولی در زمان خود بود .

برای اینکه از این سنگنورد بزرگ یادی کرده باشیم خلاصه ای از زندگی او را در این قسمت می نویسم .

ولفگانگ در 24 اکتبر 1960 در آلمان متولد شد . دغدغه بزرگ زندگی این مرد ، آن بود که بزرگترین سنگنورد دوران خود بشود  . او با تلاش فراوانی که به خرج داد توانست در سن 16 سالگی مسیر Jubiläumsriss را صعود نماید . همچنین او با تلاشهایی که در مناطق مختلف دنیا از جمله دیواره یوسه میتی انجام داد توانست در سنین نوجوانی مسیرهایی با درجه سختی 5/13 b را صعود نماید . صعودهای او در زمان خود تحول بزرگی در سنگنوردی بود .

 

عمده مسیرهای سنگین صعود شده توسط گولیچ به صورت زیر است :

  • Kanal im Rücken X- (1984)
  • Punks in the Gym X / 8b / 32 (1985)(Mt Arapiles, Australia)
  • Amadeus Schwarzenegger X- (1986)
  • Wallstreet XI- (1987)
  • Action Directe XI (1991) (این مسیر هنوز هم به عنوان یکی از سختترین مسیرهای دنیا به شمار می رود . )

ولفگانگ در طول دوران سنگنوردی خود توانست 4 درجه به توانایی درجه صعود زمان خود بیفزاید و محدودیتها را از بین ببرد .

8b (Kanal Im Rücken , 1984), 8b+ (Punks In The Gym, Apr 1985), 8c (Wall street, 1987), and 9a (Action Directe, Aug 1991)

 

همچنین ولفگانگ ، جهت صعود از مسیر Action Directe  در سال 1991 و برای پیروز شدن بر این مسیر ، وسیله تمرینی کمپوس برد و تمرینات آن را ابداع کرد .

او در یکی از صعودهایش در مسیر Master'e Edge  در انگلیس از ناحیه کمر دچار شکستگی شد ولی بعد از بهبود و در اولین تلاش خود توانست مسیر Separate Reality   در پارک یوسه میتی را بدون طناب صعود کند . یک سقف 20 فوتی کاملاٌ افقی و گردن کلفت مانعی نبود که او را از این کار بازدارد .

حتماٌ فیلم خیالی صخره نورد سیلوستر استالونه را دیده اید . بدل سیلوستر و انجام حرکات نمایشی در آن فیلم از کسی بر نمی آمد جز گولیچ توانا و قدرتمند . او در سال 1991 با دختری به نام Anette  ازدواج کرد .

در  29 آگوست 1992 ، خودروی گولیچ در اتوبان بین مونیخ و نورنبرگ واژگون گردید و او 2 روز بعد در بیمارستان جان سپرد .

زندگی ولفگانگ پر بود از صعودهای جاودانه . او حد توانایی انسان را بالاتر از زمان خود می دید و توانست مسیرهای جاودانه ای را صعود نماید .

 

منبع مطالب :

http://www.revolutionclimbing.eu

http://www.wikipedia.com

 

ادامه دارد ...

فعلاٌ همین .

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸۸/٩/٤
تگ های این مطلب:کمپوس برد ¡تگ های این مطلب:ایده ساخت کمپوس برد ¡تگ های این مطلب:تمرینات کمپوس برد