بدون شرح !!

حضرت آیت الله سبحانی در نامه ای به رییس جمهور تحدید نسل را به مصلحت نظام و کشور ندانست و ضمن حمایت از برنامه های دولت در زمینه جمعیت، خواستار رفع برخی موانع در این زمینه شد.

حضرت آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در نامه ای به رییس جمهور ضمن حمایت از برنامه های دولت در زمینه جمعیت، خواستار اصلاح و رفع برخی موانع در این زمینه شد.

متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضور انور جناب آقای دکتر احمدی نژاد
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با اهداء سلام

امید است وجود مبارک قرین صحت و سلامت بوده و خدمات ارزنده شما مقبول درگاه الهی گردد.

تلو مذاکره حضوری در دیدار قم، یادآور می شود که تحدید نسل به مصلحت نظام و کشور نیست و خوشبختانه جنابعالی نیز با این نظر موافقت نموده که مایه خوشحالی است و اقدام شجاعانه حضرتعالی در مورد پرداخت یک میلیون تومان برای هر نوزاد ایرانی، خود گامی در شکستن این طلسم است، ولی موانعی در کار است که باید برچیده شود تا این اقدام به نتیجه مطلوب برسد.

اینک این موانع:
1. وجه پرداختی بیمه فرزند چهارم، توسط بیمه کننده (پدر) بیشتر از فرزند سوم است.
2. سهام عدالت به فرزند سوم به بعد پرداخت نمی شود.
3. عدم صدور کوپن کالاهای اساسی برای فرزندان سوم به بعد.
4. تابلوهای (فرزند کمتر، زندگی بهتر)
5. بستن لوله های مرد و زن به صورت مجانی
6. پرداخت یک میلیون تومان فقط به فقرا، آن هم مشروط به تادیه مبلغی ماهانه از طرف خودشان که چه بسا پدر و مادر نتوانند این مبلغ را پرداخت کنند.

در پایان موفقیت جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم.
با تقدیم احترام

گفتنی است، در جریان دیدار چند ماه پیش رئیس جمهور با مراجع تقلید، حضرت آیت الله سبحانی موافقت و حمایت خود از برنامه رئیس جمهور را ابراز داشته و مدتی پیش نیز با نگارش این نامه بر این موضع خود تاکید کرد.

 اصل خبر از تابناک !!


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٢:۳٤ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸٩/٢/٢۳