" زن 61 ساله امریکایی به تلاش خود برای شنای از کوبا تا فلوریدا ادامه می دهد . او قصد دارد اولین زنی باشد که این کار را انجام می دهد . وی اعلام داشته که حتی خطر کوسه ها نیز نمی توانند مانع وی شوند ... "

به نقل از YAHOO

اما مساله اینجا شنا کردن یا نکردن نیست . مساله موفقیت یا عدم موفقیت یا خورده شدن او توسط کوسه ها نیست . مساله فقط نوع نگرش بین این خانم و مشابه آن در کشور ما که معمولاً با عنوان پیره زن یاد می شود است . مساله نگرش به نوع زندگی بین ما و این خانم است . این که اکثر ما با گذشت از سن 30 سالگی احساس می کنیم دیگر در سرازیری زندگی افتاده و به نابودی نزدیک می شویم . اینکه اکثر ما به خاطر سن و سال و مشکلات خود را از به چالش کشیدن و لذتهای زندگی دور می کنیم . من به شخصه بارها این واژه را از افراد میانسال شنیده ام که " از ما گذشته است " . چه چیزی از شما گذشته است ؟ توجه به زندگی و پویا بودن یا منتظر مرگ نشستن .

حالا تو همین مقیاس خانمهای ایرانی که کلاً تعطیلند . چند وقت پیش مطلبی خواندم که آمادگی یک زن 40 ساله فرانسوی با یک دختر 18 ساله ایرانی برابری می کند . خودتون دیگه تا ته مطلب برید ...

این مطلب برای کسانی است که با تنبلی و ذکر واژه " ما کار خودمون رو کردیم " یا " از ما گذشته است " خود را قانع به روزمرگی می کنند .


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩٠/٤/٢٥