تیغه گیاه

تیغه یک گیاه به یک برگ پائیزی گفت (( هنگام افتادن چه سر و صدایی می کنی ! همه رویاهای زمستانی مرا به هم می ریزی )) .

برگ برآشفت و گفت (( ای فرومایه فرونشین ! موجود بی آواز و بدخلق ! تو در هوای بالا زندگی نمی کنی و از صدای آواز چیزی نمی فهمی . ))

آنگاه برگ پاییزی روی زمین خوابید و به خواب رفت . چون بهار رسید باز بیدار شد - و یک تیغه گیاه بود .

هنگامی که پاییز آمد و خواب زمستانی او را فرا گرفت و برگ ها از همه جا روی او می ریختند ، زیر لب با خود می گفت (( وای از دست این برگ های پائیزی ! چه سر و صدایی می کنند ! همه رویاهای زمستانی مرا به هم می ریزند . ))

                                                                                از کتاب پیغمبر و دیوانه خلیل جبران

راستش چند تا چیز تو ذهنم بود که باید می گفتم و دنبال فرصت بودم و فکر کنم الآن فرصتش رسیده باشد . اول معرفی بقیه لینکهای توی وبلاگ بود .

علاوه بر تاکید بر روی لینکهای قبلی که معرفی کردم می خواستم در مورد شاهین خودمان صحبت کنم . شاهین برگشته تا باز هم برای همه !! بنویسه . با اون قلم فوق العاده خود و با مطالب فوق العاده . شاهین جان خوش آمدی .

دوست خوبم محمد که مشغول گذراندن دوره های پيشرفته امداد و نجات است و سالهاست که با هم کوهنوردی می کنيم و در وبلاگ زيبايش می توانيد برای لحظاتی از اين دنيای مزخرف جدا شوی

لینک کوه قاف که مربوط به آقای زارعی از اعضای فعال تیم ملی کوهنوردی و دبیر کمیته هیمالیانوردی است که خاطرات خود را در این وبلاگ می نویسد . شايد مسائلی در اين وبلاگ گفته شود که شما قبل از اين از هيچ کس ديگری نشنيده باشيد

طبیعت مرد کسی نیست جز عموی من !! که ارادت خاصی نسبت به ایشان دارم . خالصانه ترین و عمیق ترین نوشته ها در مورد طبیعت و زندگی خودش را حتماٌ در وبلاگش بخوانید .

وبلاگ آزادکوه وبلاگ کسی نيست جز عباس جعفری که با عکسهای فوق العاده خود آن را آرايش می کند . حتماٌ همه کوهنوردان حداقل يکبار نوشته های ايشان را خوانده اند . قلمی فوق العاده که با عکسهايی زيبا از ديدی جالب آرايش می شوند . در ضمن اميدوارم ايشان معذرت خواهی من را در مورد استفاده از عکس ايشان بپذيرند ( البته من نمی دانستم که اين عکس را از وبلاگ ايشان برداشتم )

شاهو و کالیگولا دو دوستی هستند که من به طور تصادفی با وبلاگهایشان برخورد کردم . مطالب با احساس ، زیبا و دارای مفاهیم زیبا و نگرشی عمیق فقط در این دو وبلاگ یافت می شود .

همنورد هم دوستم محسن است که با دو واحد افتاده در صدر جدول رده بندی قرار دارد و برگشته است تا یه حالی به وبلاگش بدهد .

کوهنوردی و زندگی هم مربوط به عباس بهرامی نیا است که گزارش های زیبایی می نویسد . همچنین بعضی مواقع بحثهای جالبی در وبلاگش راه می افتد و بعضیها فرصت می کنند خودشان را نشان دهند .

دوستان زياد ديگری هم دارم که بعداٌ آنها را معرفی می کنم . دوستانی مانند هيولا و ...

بقیه لینکها را در فرصتی دیگر معرفی می کنم . به هر حال اینها لینکهایی هستند که از دیدن و خواندنشان لذت می برم .


نویسنده : حمید شفقی ساعت ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳۸۳/٤/۱٩