چگونه می توان آمار بازدید وبلاگ خود را افزایش دهیم ؟

در صورتیکه تمایل دارید آمار بازدید وبلاگتان افزایش یابد سعی کنید مراحل توصیه شده در زیر را بکار بگیرید .

ارائه دانش خود و اظهار نظر در مورد تمام امور کره زمین

صحبت در مورد حواشی کوهنوردی

ارائه مطالب با جزئیات کافی از خصومت ها و کینه های مقطعی ایجاد شده بین افراد و گماردن خود در جایگاه قضاوت به عنوان مرجع کامل تصمیم گیری در مورد روابط

ارائه حواشی روابط خصوصی افراد و توضیح جزییات این روابط به تفصیل در وبلاگ و محل عمومی و ایجاد امکان دسترسی به مسائل خصوصی افراد از طریق وبلاگ شما

بررسی ، تحلیل و آنالیز روابط خواهر و مادر و نوامیس افراد مطرح و سوء استفاده از موقعیت این افراد

انتقاد به بالاترین مراجع تصمیم گیری در کوهنوردی ( فدراسیون ، انجمن و ... ) به هر دلیلی بدون کوچکترین توجه به آنکه آیا شما در جایگاه انتقاد و صلاحیت آن هستید یا خیر و آیا این انتقادات اصلاً وارد است یا خیر ؟

اشاعه ایرادات در مورد افراد مختلف و مطرح در کوهنوردی و زیر سوال بردن آنها به سادگی آب خوردن

ارائه رگبار انتقادات در مورد همه مسائلی که از آن سررشته نداریم .

مطرح کردن اختلافات داخلی تیم ها در محیط اینترنت و سوء استفاده هر چه بیشتر از این اختلافات و دامان زدن به این مسائل

ارائه تخصص بی حد و مرز خود در کلیه زمینه های علمی ، ورزشی ، تفریحی و ... در محیط وبلاگ

ایجاد کامنتهای حاشیه ساز در بخش نظرات به نام دیگران و شروع مباحث از پیش برنامه ریزی شده جهت فعال کردن حاشیه در قسمت کامنتینگ

عدم رعایت ادب و گاهاً استفاده از کلمات رکیک جهت جلا بخشیدن به محیط وبلاگ

قایم شدن پشت چهره افراد بزرگ و ارائه نظریات خود با سوء استفاده از اظهار نظر های آنها

 

چگونه می توانید آمار بازدید وبلاگ خود را کاهش دهیم ؟

ارائه مطالب به روز ، فنی ، مناسب و به روز نگاه داشتن وبلاگ با این مطالب

ایجاد ساز و کارهای مناسب جهت اظهار نظر در حیطه های دانش خود در محیط وبلاگ

احترام به حریم خصوصی افراد و هر مساله ای را در هر مکانی جار نزدن

احترام به شخصیت افراد و دادن اجازه دفاع به آنها قبل از بیان کردن انتقادات در محیطهای عمومی نظیر وبلاگها

ارائه گزارش برنامه های متنوع و ایجاد زمینه جهت انتقال تجربیات این برنامه ها

مدیریت بر نظرات وبلاگ و حذف کردن کامنتهایی که با هدف تخریب نوشته می شوند .

انتقاد سازنده و رعایت مباحث مدیریتی در مورد شخصیت افراد در محیطهای اینترنتی و مجازی

رعایت ادب و احترام برای افراد در هر جایگاهی که باشند .

 

چگونه می توانیم ضعیفترین نفرات از نظر شخصیتی در محیط وبلاگهای کوهنوردی باشیم ؟

این کار بسیار ساده است . مرحله اول ایجاد یک اسم مجازی است . این اسم مانند نقابی است که به صورت خود می کشیم و در یک جشن تخریب شرکت می کنیم . مرحله دوم جستجوی یک مطلب پر حاشیه است . خوشبختانه این روزها از این نوع حاشیه ها فراوان است . مرحله سوم تخریب کامل افراد مورد نظردر محیطی نسبتاً امن است . حال می توانید کلیه عقده های درونی خود را به بیرون تراوش نموده و دلتان خنک شود . شما ضعیفترین شخصیتی هستی که در عالم هستی وجود داری . هم پشت نقاب قایم شدی و هم از پشت خنجر می زنی . آنقدر ضعیفی و مطالبی که بیان می کنی آنقدر سخیف است که حتی جرات بیان آنها را با اسم واقعی خود نداری . حداقل افرادی که با اسم واقعی خود مطلب را بیان می کنند آنقدر شجاعت دارند که از حرف خود دفاع کنند ولی تو ... بی وجود ترین آدم روی کره زمین هستی . تا حالا به این فکر کرده بودی ؟ و اما ناچیزترین افراد کسانی هستند که مطلبی را به نام کسی دیگر ثبت می کنند . این افراد اینقدر کوچکند که حتی خود را در حد یک اظهار نظر نمی دانند و عقاید پوچ خود را از زبان افراد دیگر بیان می کنند تا به آن اعتبار و شهرتی دهند .

 

وقتی این وبلاگ شروع به کار کرد تعداد وبلاگهای کوهنوردی شاید به عدد 6 نمی رسید . آن موقع افراد در استفاده از کلمات بسیار محتاط بودند و انتخابشان برای مطلب سنجیده بود . اما امروزه تعداد وبلاگهای کوهنوردی شاید بیشترین تعداد در میان وبلاگهای ورزشی باشد و این جای خوشحالی دارد و نشان می دهد که کوهنوردان دست به قلم شده اند تا تجربیات خود را منتقل کنند . با این رشد بادکنکی ما باید مراقب کیفیت مطالب ارائه شده توسط خود نیز باشیم .

گاهاً اظهار نظر در مورد روابط خصوصی یک فرد می تواند خانواده ای را از هم گسیخته و منهدم نماید .

اظهار نظر بدون درک کامل از شرایط افراد و تصمیماتی که آنها گرفته اند می تواند آنها را از تلاش در این جامعه مایوس و گوشه گیر نماید .

انتقاد شرایطی دارد . اولین مرحله آن ارائه انتقاد به شخص مورد نظر می باشد نه بازتاب آن در رسانه ها و تهمت زدن به افراد و تخریب آنها

هر وقت کامنتی می گذاری آنقدر شجاع باش که اسم واقعی خود را پای آن بنویسی مگر آنکه مطلب شما به کسی برنگردد و یا شخصیت کسی را مخاطب قرار ندهید .

در همه جای دنیا ، استفاده از الفاظ رکیک ناپسندیده است . استفاده از کلمات مناسب و در شان یک کوهنورد در یک محیطی که قلم فرد می تواند موثر باشد پسندیده است .

 

گاهاً در مورد برخی به یقین رسیده ام که دیگر این افراد از روی اشتباه و سهوی تخریب انجام نمی دهند بلکه این مساله کاملاً برنامه ریزی شده و از روی عمد است . برای این افراد واقعاً متاسفم و بیشتر برای مخاطبانی که به این افراد اعتبار داده اند . مراجعه به چنین وبلاگهایی در واقع ریشه در حاشیه طلبی و تمایل به دنبال کردن این مطالب در نزد ما می باشد . با هر مراجعه ما به چنین محیطهایی ، انگیزه های پوچ و پلید نویسنده در جهت ادامه تخریب افزایش می یابد و می توان گفت دیگر از این مرحله به بعد ما هستیم که او را ترغیب به نوشتن می کنیم .

نمی خوام بگم ما فرشته ایم و اشتباه نمی کنیم . ترکش این نوشته ها شاید خیلی از ما حتی خود من را نیز در بر بگیرد اما مساله مهم آن است که این بادکنکی که با بادهای سمی پرمی شود را پرتر نکنیم . اگر بترکد عواقبش دامان همه ما را خواهد گرفت .

نمی خوام بگم که عموم آدمها اینگونه شده اند . هنوز که هنوزه افرادی هستند که برای انتخاب کلمه به کلمه وبلاگشان ساعتها فکر می کنند تا حرفی بیهوده را به زبان نیاورند . نمی خوام بگم که ما فارغ از اشتباه هستیم . همه ما ممکن است در مواردی اشتباه کرده باشیم ولی باید یاد بگیریم که از اشتباهات درس بگیریم و باید بدانیم که گاهی یک اشتباه ممکن است یک زندگی را نابود کند ...

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩٠/۱۱/۱٤