بالاخره انتخابات فدراسیون به نتیجه رسید و رضا زارعی به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شد . این اولین نمونه یک مدیر کاملاً ورزشی است که بر عرصه فدراسیون کوهنوردی  می نشیند . مسئولی که قبلاً مطالب زیادی در مخالفت با سیاست های اشتباه ورزشی دولت و فدراسیون نوشته و این هم شاید یک نقطه مثبتی است که این فرد با این دیدگاه توانسته منتخب فدراسیون کوهنوردی شود . البته باید گفت با توجه به مسائلی که در فدراسیون و مدیریت آقای شعاعی وجود داشت رضا زارعی چالشهای بیشماری خواهد داشت .

صندلی ریاست فدراسیون کوهنوردی با توجه به امیدهای پیش آمده در جامعه کوهنوردان مسئولیت بسیار بزرگی برای رضا زارعی ایجاد کرده و وی چالشهای بیشماری پیش روی خود خواهد داشت . تعدادی از مخالفان سرسخت وی نیز با ارسال پیامهای تبریک رنگ و رو عوض کرده اند که سعی می کنیم این را با دید مثبت نگاه کنیم اما مطمئناً در اولین فرصت پیش آمده خیلی از این افراد داستان پردازیهای خود را شروع خواهند کرد . امیدی که در جامعه کوهنوردی با انتخاب وی ایجاد شده مسئولیت زیادی برای وی و همچنین انتظار زیادی از سوی جامعه کوهنوردی در پی خواهد داشت . باید قبول کنیم که ظرفیت برآورده کردن بسیاری از این انتظارات خارج از توان رئیس فدراسیون بوده به شخصه امیدوارم تفرقه و دودستگی ایجاد شده بین کوهنوردان و یارکشی و تیم بندی ایجاد شده با توجه به مردم دار بودن رضا زارعی در زمان مدیریت ایشان به حداقل رسیده و خانواده کوهنوردی در طول این دوران بتواند به یک اتحاد محکمتری دست یابد . این اختلاف به نظر من بزرگترین چالش حال حاضر کوهنوردی ایران است . چالشی که افرادی فرصت طلب به آن دامن زده و برای رسیدن به اهداف خود از آن بهره می برند .

پی نوشت :

رضا زارعی جزو اولین مربیان من بود که در طول دوره های مختلف چیزهای بسیاری از وی آموختم . برای او آرزوی موفقیت در مسئولیت سنگینی که به دوش گرفته را دارم .

من این روزها بقدری شلوغ بودم که نتوانستم در مورد فوت پرویز ستوده شایق چیزی بنویسم ولی زمانی که این خبر را شنیدم بسیار متاثر شدم زیرا وی را فردی کاملاً مثبت و بی حاشیه میدانستم که عاشقانه کوهنوردی می کرد . باز هم فقدان این مربی بزرگوار را به خانواده و دوستان وی تسلیت می گویم .

از آقای شعاعی و کادر اجرایی وی نیز که در طول این زمان هدایت فدراسیون را به عهده داشتند تشکر می کنم . همه میدانیم که این دوره با ضعفهایی نیز همراه بوده اما کنار کشیدن ایشان از انتخابات توانست خاطره خوبی از ایشان بر جای بگذارد . امیدوارم این مساله و مخالفت عمومی جامعه کوهنوردی برای همه ما درس بزرگی باشد و برای آقای شعاعی آرزوی موفقیت در ادامه زندگی را دارم .

 


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٩:۱٧ ‎ق.ظ تاریخ ۱۳٩٢/٩/٢۳