جشنواره دوسالانه سنگنوردی در دیواره بیستون کرمانشاه ، فرصتی عظیم و تکرار نشدنی در تاریخ کوهنوردی ایران بود که با پیگیری های فراوان در طی چند سال اخیر ( هر دوسال یکبار ) برگزار می گردید . این جشنواره از نظر من یکی از مهمترین دلایل رشد دیواره نوردی و صعودهای بلند در ایران بود . این جشنواره بنا به دلایلی که مهمترین ان نبود بودجه اعلام شده است برای امسال لغو و برگزاری آن به سال بعد موکول شده است .

در این خصوص از نظر اینجانب مدیریت اشتباه و عدم برنامه ریزی صحیح دلایل لغو این جشنواره سنگنوردی می باشد . این جشنواره بزرگترین فرصت برای جوانان ایرانی بود تا بتوانند در کنار سنگنوردان بزرگی از سرتاسر دنیا کسب تجربه بکنند و با روشهای موسوم در دیواره نوردی دنیا اشنا بشوند . این مهم نیست که جشنواره سال بعد برگزار بشود یا نه مهم آن است که  دوسالانه بودن ان شکسته و اکنون بنا به هر دلیلی می تواند دوباره کنسل شود . بزگترین فرصت برای افرادی که در داخل ایران سنگنوردی و کار صعودهای بلند را انجام میدهند گرفته شد تا باز هم شاهد این باشیم که عدم برنامه ریزی صحیح می تواند فرصتهای بزرگی را از بین ببرد .

البته این مساله از همان زمانی که مکالمه تلفنی با ابراهیم نوتاش داشتم تا حد زیادی برایم مشخص شده بود . اینکه نوتاش دیگر محور اصلی این جشنواره نمیخواهد باشد . او مشغله زیادی بابت جشنواره در سالهای قبل متحمل شده بود و امسال این کار را تفویض کرد ولی دریغ که این جشنواره بنا به دلایل مالی !! لغو گردید ...


نویسنده : حمید شفقی ساعت ٤:٤۸ ‎ب.ظ تاریخ ۱۳٩٥/٦/٢٩