قوانین نسبی نقد موثر در ایران !!

نقد باید سازنده باشد . نیروهای فعال را طرد نکند و اجازه رشد و تعالی را بدهد . برخی ها عادت دارند ریشه های تخریب را در لفافه نقد بگنجانند و خود را روشنفکر جلوه دهند . نقد سازنده همیشه باعث پیشرفت و رفع مشکلات می گردد و عاری از هرگونه تهمتهایی است که زاییده ذهن  فرد باشد .

قوانین نسبی نقد موثر در ایران

مرحله 1 :  اول باید دنبال یک سوژه بگردی . مهمترین چیزی که می تونه معروفت کنه اینه که یک سوژه ای گیر بیاری که بتونی خوب روش مانور بدی . سوژه مذکور باید خصوصیات زیر را داشته باشد .

-          مورد توجه قشر زیادی از مخاطبین باشد .

-          به گونه ای باشد که تو بتوانی مخالف نظر اکثریت فرضیه و نظریه ای در موردش صادر کنی .

-          به روز باشد یا اگر از گنجینه قدیمی در آورده شده ارتباطی با مسائل روز داشته باشد و خلاصه  اینکه مطرح کردنش برایت سودمند باشد .

مرحله 2 : تا می توانی باید هیکل سوژه مورد نظرت را به گند بکشی . در این راه هیچ ابایی نداشته باش و از هیچ ابزاری فروگذار نکن . زدن هر نوع تهمت نیز آزاد است چون پیگیری نمی شود . میدونی آخه کلاً تهمت زدن تو این دیار کار پسندیده ای است . به عنوان مثال می توانی هر لقبی که میخواهی به فرد مورد نظرت بدهی . مطمئن باش کسی پیگیری نمی کند و اگر پیگیر هم شد و خواست جوابیه بنویسد توجهی نکن و حرفت را با ایمان تکرار کن . آره . اینکار ایمان می خواد . باید اینقدر محکم باشی که هیچی بهت نفوذ نکنه . یادت باشه جماعت فقط همون تهمتی که تو زدی رو می شنوند و کسی دیگر به فریادهای ته چاه فرد مضنون گوش نمی دهد . عموماً این را می پسندند .

مرحله 3 : اسم سوژه مورد نظرت را در بلک لیست تو دفتر رومیزی کامپیوترت بنویس و هر چند وقت یکبار به همه ثابت کن که اون آدم مزخرفی است .

مرحله 4 : هرچقدر بتوانی نفر مورد نظرت را بیشتر تحریک کنی موفق تر بوده ای . اگر بتوانی او را عصبانی کنی که چیز بدی بگوید که دیگر برده ای . چون تونستی از هیچی یه سوژه داغ بسازی .

مرحله 5 : این مرحله ، نیازمند داشتن تعدادی ملیجک و آدم راهبر تو می باشد . بهتر است این افراد را از قبل آماده کرده باشی و آنها را کامل تربیت کرده باشی تا بتوانند گفته های تو را از تریبون های مختلف تکرار کنند . آخه میدونی تاثیر شنیده شدن نقد !! تو از چند تریبون بسیار بالاتر است و چون عموم کمیت را ملاک قرار می دهند موفق تر نشان داده خواهی شد .

مرحله 6 : نوع فشار به سوژه مورد نظر باید سینوسی باشد . یعنی با متن کوبنده به استقبالش برو بعد اجازه بده تا چند صباحی استراحت کند و دوباره حرکت بعدی . این نوع پرداخت به موضوع برای بیننده نیز جذاب تر است چون مانند یک سریال می خواهد ببیند که آخرش چه می شود پس یادت باشد همیشه راه موفق بودن ادامه دار بودن کارهایی است که انجام می دهی .

مرحله 7 :در صورتیکه سوژه مورد نظر جزو رهروان اقلیم تو شد می تونی دیگه دست از سرش برداری البته بهتر است هر چند وقت یکبار سوسه ای براش بیای تا بدونه که هنوز قدرت در دستته و اگر هم داشت مقاومت می کرد نگران نباش همه چیز به نفع توست . تو هیچ چیزی از دست نمیدهی و در واقع چیزی نیست که از دست بدهی ولی  مخاطبت به مرور شامل حال این ضرب المثل " تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها " می شود .

مرحله 8 : نقد مثل جعبه زبان لایتنر می باشد یعنی هر چند وقت یکبار باید آن را در مورد سوژه مورد نظرت تکرار کنی تا از حافظه موقت افراد به حافظه دائم آنها منتقل شود .

/ 0 نظر / 30 بازدید