مقایسه سانتو X10 و سانتو Ambit

مقایسه دو محصول شرکت سانتو

SUUNTO X10 VS SUUNTO AMBIT

در صورتیکه به عنوان یک کاربر کوهنورد علاقمند به استفاده از ساعتهای قوی و با قابلیتهای فوق العاده هستید قطعاً این دو محصول می توانند یک نهایت برای کاربران اینچنینی باشند . با توجه به استفاده از هر دوی این محصولات و ترجمه و کاربری آنها ، در این مقاله مقایسه ای از وضعیت عملکردی این دو محصول ارائه می کنم که امیدوارم برای کاربران مفید باشد . نکته مهم در این قسمت آن است که اگر دوست دارید در ساعتتان امکانات مربوط به GPS نیز گنجانده شده باشد به سراغ این دو مدل بروید و در غیر این صورت دارید پول خود را هدر می دهید .  همچنین به یاد داشته باشید که عملکرد GPS این ساعتها با یک GPS دستی بسیار متفاوت است . به طور مثال آیا دوربین موبایل شما می تواند به اندازه یک دوربین حرفه ای به شما قدرت انتخاب بدهد ؟ پس همیشه از محصولات چند هدفه ( Multi purpose ) به اندازه توانشان انتظار داشته باشید .

قابلیتهای این دو ساعت مطابق با توضیحات شرکت SUUNTO مطابق زیر می باشد :

 

AMBIT: :

 بر خورداری از قطب نمای سه بعدی (3D) ، به این مفهوم که اگر ساعت خود را در هر زاویه ای نگاه دارید می توانید جهت مغناطیسی را بر روی آن مشاهده کنید . در قطب نماهای عادی ساعت باید تراز باشد .

سنسور بارومتریک دقیق

سنسور دمای هوای دقیق

امکانات GPS

استفاده از سنسور HR که با اتصال به سینه شما ، در هنگام فعالیت و تمرینات می تواند ضربان قلب شما را اندازه گیری نموده و آن را با فعالیت مورد نظر تطبیق دهد .

 

X10 :

سنسور بارومتریک دقیق

سنسور دمای هوای دقیق

قطب نمای یک محوره

امکانات GPS

 

مقایسه در عمل :

در طول مدتی که از این دو ساعت استفاده کردم ، ساعت Ambit به نظر بسیار قویتر آمد . X10 در کل برای استفاده GPS دارای منوهای مختلفی مانند Waypoint ، Track و Route می باشد و قابلیتهای بسیاری در آن گنجانده شده ولی مساله مهم قدرت آنتن آن می باشد . آنتن این ساعت نسبتاً ضعیف است و برقراری ارتباط اولیه با ماهواره ها پروسه ای نسبتاً کند می باشد در حالیکه Ambit با آنتنی قویتر قدرت ارتباط سریعتری نیز در خود دارد . اما آپشن ها و منوهای این ساعت نسبت به X10 ضعیفتر است . در کل می توان گفت که با توجه به استفاده ای که از این دو ساعت داشتم امبیت راضی کننده تر می باشد . البته خریدار باید به قیمت نهایی این دو محصول نیز توجه داشته باشد . این دو ساعت ، بیشتر برای فعالیتهای کوهنوردی و کمتر برای فعالیتهای تمرینی طراحی شده اند . اگر قصد دارید فعالیتهای دوی شهری و ... انجام دهید پول خود را با این مدلهای گران قیمت هدر ندهید .

 در صورتیکه در مورد این دو محصول سوال دیگری دارید می توانید با ایمیل من تماس بگیرید :

Hamid.shafaghi@gmail.com

 

 

/ 2 نظر / 86 بازدید
قربان زاده

سلام استاد گرامی با توجه به قیمت آن که بین 550 تا 600 دلار است ، به نظر من خرید آن توجیهی ندارد . مگر برای فعالیت هایی که از خاصیت ضد آب بودن آن ( تا 100 متر ) استفاده شود.

علی باریک بین

سلام عرض کردم . از مطلب شما بسیار لذت بردم چون کاملا درست و دقیق و حرفه ای بود . من ساعت سوانتو مدل" x10" را حدود 2 ماه است که از نمایندگی "شریعتی" تهران خریداری کردم ولی این ساعت خیلی حرفه ای هست و متاسفانه برای من کاربرد ندارد اگر شما مایل هستید و مصرف حرفه ای دارید من حاضرم این ساعت را زیر قیمت در اختیار شما قرار بدم . اگر مایل بودید با شماره ی من تماس بگیرید 09393933252