برنامه دوچرخه سواری بلده تا رویان

دو تا برنامه در طول عید اجرا کردیم . یکیش جنگل کجور به سی سنگان از دره نهرودبار بود که چند تا عکس از اون برنامه در وبلاگ نقاش کوهنورد ( فرهاد ) هست . هر وقت فرصت شد منم چند تا عکس کوچک از این برنامه رو تو وبلاگ می ذارم . اما برنامه دوم برنامه دوچرخه سواری از یوش تا رویان بود . این در واقع برنامه ای بود که بلافاصله پس از کنسل کردن برنامه مرنجاب تا قصر بهرام ( به خاطر هوای خراب ) آماده کردیم . من این جاده رو نرفته بودم ولی از طریق گردنه قرق و در قالب یک برنامه ترکینگ تا کجور و سی سنگان رفته بودم . پس به سراغ جی پی اس و نقشه های توپوگرافی و عکسهای هوایی رفتم و به نظرم این منطقه بسیار مناسب رسید . تنها مشکل ما رد شدن از گردنه ای ٣٠٠٠ متری بود که امکان وجود برف در آن بود ولی خوشبختانه در مسیر به برف برخورد نکردیم .

طول مسیر از بلده تا رویان حدود ٧٨ کیلومتر و مسیر بعد از گردنه و کم کردن ارتفاع از ٢۴٠٠ متری به صورت جاده جنگلی و فوق العاده زیبا و رویایی در می آید . بهترین و قشنگ ترین فصل اجرای این برنامه هم به نظر من در اردیبهشت و یا اوایل آبان ماه می باشد .

اینم چند تا عکس :

شازده کج گردن ( با شکوه و ابهت مثل همیشه )

خانه نیما یوشیچ در یوش ، نکته ای که بسیار جالب بود این بود که این خانه در سال ٨١ که من از آن بازدید کردم به همین صورت بود با این تفاوت که یک آلاچیق چوبی بسیار زیبا هم در حیاط آن بود اما این بار آن آلاچیق چوبی هم نبود و جالبتر از آن که در توضیحات خانه نوشته شده بود که این خانه در سال ٨٨ بازسازی شده !!!!!

عبور از گردنه فوق العاده سرد بلده

منظره زیبا و چشم نواز پس از عبور از گردنه

تریپ های دوچرخه سواری :)

باز هم یک عکس تبلیغاتی !!

استراحت در پیچ و خمهای تند جاده

شب مانی در محلی فوق العاده زیبا

بعد از عبور از آبشار آب پری و محلی و ١٠ کیلومتری رویان

تمرین بعد از نهار

جان سخت که خسته به دریا رسیده است !!‌

نفرات برنامه :‌ خودم - سارا -  جعفر  - امیرحسن و شهین  -    - علی  - مهدی و طاهره -

فعلاً‌همین .

در ضمن سال نوی شما مبارک . امیدوارم سالی پر از برنامه های قشنگ براتون باشه .

/ 4 نظر / 34 بازدید
رضا مصلحتی

سلام حمید جان.خسته نباشید..... اقا انشااله یه روز با دوچرخه اول ایرانگدی کنی بعد جهانگردی[لبخند]

محمد

کارتون حرف نداشت مسیر خیلی سختیه خیلی دوست داشتم تو این جاده رکاب بزنم خسته نباشید