او یک برنده است ...

توی این گیرو دار درس خوندن و کار و تمرین ، اخبار صعود پروانه کاظمی رو دنبال می کردم . تلاشهای فراوان و هوای خراب و قله که با غرور از اجازه صعود امتناع می کرد . پروانه کاظمی قبل از این ثابت کرده بود که کاملاً کوهنوردی توانا و خوش فکر است و می تواند در مورد شرایط جسمانی خود به طور صحیح تصمیم گیری کند . اما در این مرحله چه تصمیمی مناسبتر بود ؟ صرف هزینه های فراوان ، وقت زیاد و تلاش فراوان بدون نتیجه ؟ او که تمرینات زیادی را برای این صعود انجام داده آیا باید به راحتی از این صعود صرفنظر کند ؟ در بازگشت چه پاسخی برای جامعه کوهنوردی خواهد داشت ؟ هزینه های فراوان او در راه این صعود مستقل بی نتیجه بماند ؟ در جمع کوهنوردان از عدم صعود خود سخن بگوید ؟ و .... سوالهای بیشمار بیشتری که در شرایط حساس و ملتهب در ارتفاع بالای 8000 به ذهن آدم می رسد و قله ای که به سان معشوقه ای دلبری می کند و کوهنورد را به چالش می طلبد ... پروانه کاظمی یک برنده است ... او بر روی این احساسات و خواسته های زودگذر پا گذشت و تصمیم به بازگشت گرفت . او کاری کرد که خیلیها نمی توانند تصمیم درستی در مورد آن بگیرند . شاید اگر به جای این تصمیم درست ، تصمیمی احساسی می گرفت الان وضعیت اینطور نبود ...بسیار خوشحالم که می تونم دوباره چهره خندان و پرانرژی پروانه کاظمی را ببینم . او نشان داد که اهمیت گرفتن تصمیم درست در رسیدن به هدف ضامن موفقیت است نه فقط داشتن پشتکار و اصرار بر هدف ... تو یک برنده ای ...

ای کاش جعفر هم تصمیم درست را می گرفت ...

/ 4 نظر / 28 بازدید
آياز

سلام تولد هفت سالگي وبلاگمه ممنون كه بوديد و هستيد تا من نيز باشم دورهمي كوچكي برپاست تشريف بياوريد خوشحال مي شوم

بهاره

سلام فروش تجهیزات کوه نوردی لطفا به وبلاگ من سر بزنید.

طاهره افشاری

درود به شما خیلی موافقم با نظرتون خانم کاظمی در شرایط دشوار تصمیم صحیح گرفتن که کاری مهم است.گاهی پیش نرفتن بهترین پیشرفت است.اما سوالی از خانم کاظمی دارم ولی دسترسی بهشون ندارم.

طاهره افشاری

درود به شما خیلی موافقم با نظرتون خانم کاظمی در شرایط دشوار تصمیم صحیح گرفتن که کاری مهم است.گاهی پیش نرفتن بهترین پیشرفت است.اما سوالی از خانم کاظمی دارم ولی دسترسی بهشون ندارم.