چند نکته در مورد برنامه تسارونورو

1 . پوشش تلفنی و موبایلی نداریم . حتی ماهواره های ثریا نیز در این منطقه کارآیی ندارند . برخلاف تصور خیلی افراد این ماهواره ها از نوع GEOStationary هستند و فقط محدوده های خاصی از کره زمین را پوشش می دهند . فقط یک تلفن ثابت است که باید دید می شود از آن استفاده کرد یا نه ؟! 

توضیح : ماداگاسکار همان جزیره کوچکی است که در قسمت جنوب شرق آفریقا واقع شده و همانطور که مشخص است سطح سیگنال مناسبی از ماهواره های ثریا ندارد ( البته ممکن است در برخی نقاط این کشور ، پوشش کمی داشته باشیم . ) 

2 . کارهای روتین در منطقه انجام شده است . شکافهای ممکن و مسیرهای نرمال گشایش شده اند . کاری که باقی مانده است کاری سخت است و نیازمند تلاش و کوشش فراوان . امیدواریم که در این راه بتوانیم موفق باشیم و دست خالی برنگردیم . تمام تلاش خود را خواهیم کرد . 

3 . ما با سه پرواز خود را به ماداگاسکار خواهیم رساند . تهران به دوحه - دوحه به نایروبی - نایروبی به آنتاناناریوو - مجموعاً 35 ساعت در راه هستیم . 3 ساعت در فرودگاه منتظر می مانیم و حدود 10 ساعت نیز تا کمپ راه داریم . مجموعاً 48 ساعت در راه رفت هستیم !

4 . برای گذر از کشور کنیا احتمالاً به برگه ها و مستندات واکسیناسیون نیاز خواهیم داشت . واکسن های هپاتیت B، مننژیت ، کزاز و دیفتری را زده ایم . در تلاشیم تا هماهنگی برای زدن واکسن مالاریا را نیز انجام دهیم که ظاهراً در انستیتو پاستور انجام می شود . 

5 . برق کشور ماداگاسکار بر اساس 220 ولت است . خوشبختانه این ولتاژ با کشور ما و تجهیزات ما همخوانی دارد . 

6 . کلیه هماهنگی ها را با کمپ کاتا ( کمپی که در آن مستقر خواهیم شد انجام شده است ) . طی ایمیلی ارسالی برای آنها بعد از 35 ساعت پرواز 3 ساعت در فرودگاه منتظر خواهیم ماند تا ساعت 5 صبح و آنجا راننده به سراغ ما می آید . یک روز کامل در ماشین خواهیم بود تا از پایتخت آنتاناناریوو به جنوب شرقی ماداگاسکار و تسارونورو برسیم . در میانه راه در شهری با نام فیورا برای خرید توقف خواهیم کرد . 

7. کشور ماداگاسکار به دلیل تنوع جانوری و گیاهی که دارد به عنوان قاره هشتم معروف است . این مساله نیز می تواند در برنامه ما تنوع خوبی ایجاد کند . 

8 . تجربه گشایش مسیر بلند بر روی فیس ، میتواند چالشی بزرگ برای ما باشد . امیدواریم که با سلامتی و سربلندی از آن بیرون بیاییم . 

/ 3 نظر / 15 بازدید
جواد شهرابی

سلامت و سربلند از آن بیرون خواهید آمد .

جواد شهرابی

سلامت و سربلند از آن بیرون خواهید آمد .

آقاجانی

تبریک فراوان بابت این پیروزی ارزشمند. برقرار و برفراز باشید