صعود کننده جبهه شمالی ژانو در یک حادثه اتومبیل جان باخت !!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

او توانست از ژانو جان سالم به در برد اما یک حادثه اتومبیل جان او را گرفت !

سرگی بوریسف یکی از اعضای تیم روسی بود که توانستند یک مسیر مستقیم را بر روی دیواره شمالی ژانو ( دیواره سایه ها ) بگشایند . او یکی از بهترین کوهنوردان فنی روسیه به حساب می آمد و قصد داشت در بهار بعد جبهه شمالی اورست را صعود نماید . این می توانست دومین صعود او به قله اورست باشد ( بعد از اولین صعود او از مسیر عادی جبهه شمالی در سال 2002 )

او در سالهای 1990 و 1991 کوهنورد سال شوروی اعلام شد ! با اینحال سنگینترین صعود او در صعود فصل گذشته به جبهه شمالی ژانو اتفاق افتاد . این صعود که در بدترین شرایط هیمالیایی و سخت ترین درجه های صعود در ارتفاعات بالا اتفاق افتاد در نوع خود کاملاٌ بی نظیر بود .  

دیواره شمالی ژانو

/ 5 نظر / 41 بازدید
narges

حميد چرا پينگ نميکنی؟جا خورم ديدم انقدر مطلب زدی....عجب عباراتی برای عکسها گذاشتی...اون قرار برف بازيو سعی کن بيای...اصلا اگه تو نيای منم نميرم!

hamtanab.

سلام حميد عزيز...داستان امتحانات و تداخل با برنامه های زمستونی ضد حال تکراری برای همه ماست...خوب امتحانای همطناب تموم شد و می خوايم برنامه هامون رو شروع کنيم. برانون آرزوی موفقييت داريم.

نازخاتون

شايعاتي پشت سرتون شنيدم.راجع به قرار برف بازي و جا زدن و اين حرفا ...بابا تزول پسر:)

احسان

باعث تاسفه..عجب دنیای کوچکی...