اعلام برنامه دیواره نوردان ایران - برج تسارانارو ، کشور ماداگاسکار

کشور ماداگاسکار – دیواره تسارانارو  Tsaranaro

بعد از صعود موفقیت آمیز برج بی نام ترانگو در سال 91 ( مسیر اسلونی ) به سبک کلاسیک و تحسین صعود ایرانیان در این دیواره سرسخت و بلند ، امسال موفق شدیم تا دیواره سرسخت گراندکاپوسن با درجه سختی 8a ( مسیر ترکیبی بوناتی - کاپوسین دایرکت )  و مجموعاً 14 طول را با شرایطی بسیار سرسختانه در آلپها صعود کنیم . صعودی که در هوای خراب امسال تکرارنشدنی بود و به عنوان اولین صعود فصل این دیواره نیز شناخته شد . این صعود به سبک آلپی انجام گردید و دستاورد آن ارتقای دانش دیواره نوردی سرعتی در ما  و افزایش تجربه بود . در کنار این دیواره توانستیم دیواره اگویی دو میدی ( مسیر ربوفات - بکوئت  )  و صورت مثلثی و میکس قله مون بلان دو تکول  را نیز از صعود نماییم .

حال در ادامه هدف بزرگ دیگری برای خود برگزیدیم . پس از قاره آسیا و اروپا ، بلندترین و سرسخت ترین دیواره قاره افریقا با نام تسارانارو در کشور ماداگاسکار را به عنوان هدفی قوی و بزرگ انتخاب کردیم تا مهارتهایی که تا این لحظه بدست آورده ایم را آزمایش کنیم . هدف ما گشایش مسیری بلند و با درجه سختی بالا در این دیواره گرانیتی می باشد . دیواره تسارانارو بلندترین دیواره قاره سیاه و با ارتفاع 850 متر ، از جنس گرانیت بوده و تقریباً اکثر مسیرهای گشایش شده بر روی این دیواره درجه سختی بسیار بالایی دارند . کار ما کاری سخت است چون در این مقیاس و در این رنج درجه سختی ، تاکنون فعالیت دیواره نوردی از سمت ایرانیان صورت نگرفته است . در این راه ، شاید نزدیک به 100 ساعت مطالعه در مورد دیواره و اقلیم آن و شرایط دسترسی وموارد خاص دیگر برنامه صورت گرفته است . همچنین تمرینات مختلفی را جهت رسیدن به آمادگی جهت اجرای این صعود انجام داده ایم . تیم ما متشکل از آماده ترین و فنی ترین دیواره نوردان ایرانی است که هر کدام رزومه ای قوی در کارنامه خود دارند و قصد دارند تا با همدلی و اتحاد این هدف بزرگ را به انجام رسانند .

نام هدف : دیواره تسارانارو در قاره آفریقا

ارتفاع دیواره : در بلندترین قسمت 850 متر

برجهای منطقه : برجهای سربه فلک کشیده با نامهای کارامبونی ، به ، آتسیمو ، کلی ، واتو واریندری ، نورد ، لمور ، ایکول

ماه های صعود : این دیواره دو فصل مناسب برای صعود دارد . 1 . آگوست و سپتامبر فصل ایده آل  2 . آپریل تا می ( فصل گرمتر در منطقه )

درجه سختی مسیرهای گشایش شده : تعداد کمی مسیر با درجه حداقل 6a  و تعداد زیادی مسیر با درجه سختی تا حد 8c

تاریخ فعالیت در منطقه : 7 تا 23 فروردین ماه 1394

نوع گشایش : از زمین ( این دیواره امکان دسترسی از مسیر نرمال و یا طاقچه های بزرگ شب مانی ندارد و کاملاً یک سنگ یکپارچه عمودی می باشد . )

این دیواره به یوسه میتی آفریقا مشهور می باشد . 

 

 

پی نوشت :

1 .  قرار بود تا بر روی دیواره کوتاهتر دستان فاطمه در کشور مالی تلاش کنیم .  متاسفانه کشور مالی چهارمین کشور از لحاظ ابتلا به بیماری ابولا می باشد و با اینکه گشایش در این دیواره برایمان ساده تر بود مجبور شدیم به سمت هدف سخت تر و گرانیتی تسارانارو برویم . امیدواریم بتوانیم این کار را با موفقیت به سرانجام برسانیم .

2.  هزینه های برنامه بسیار کمر شکن است . با وجود فاصله نه چندان زیاد این کشور نسبت به ایران ، به دلیل اینکه 3 پرواز باید عوض کنیم هزینه بلیطمان عددی نزدیک به 6200 شده است . این تازه هزینه ترانسفر هوایی تا کشور ماداگاسکار است . هزینه های جانبی و هزینه های اقامتی نیز بسیار سرسام آور است . فعلاً صورتمان با سیلی سرخ است تا ببینیم چقدر زورمان می رسد .

3 . با سختی فراوان در حال تلاش برای تامین هزینه برای سایر نفرات تیم هستیم . به زودی پوستر برنامه به همراه نام نفرات تیم و پشتیبانان برنامه اعلام خواهد شد . امیدواریم بتوانیم همانند برنامه های قبل ، موفقیتی دیگر و دانشی دیگر را نصیب خود و دیواره نوردی ایران کنیم .

4 . از همه دوستان و بزرگوارانی که در این راه کنار ما هستند سپاسگذاریم .

 

 

/ 5 نظر / 85 بازدید
نیما

به سلامتی و با آرزوی موفقیت

امید قدیم

درود بر شما خبر خیلی خوشحال کننده ای هست امید وارم که در این راه موفق باشید و مسائل مالی هم برطرف شود [گل]

روشن قوامیان

درود بر شما استاد.روی ما حساب کنید.هر کمکی که از دستم بربیاد دریغ نخواهم کرد.از الان شما را در حال صعود می بینم.ک.فق باشید

سعید محمدزاه

ارزوی موفقیت...

رضا

عجب جایی! ماداگاسکار! حرف نداره. بعد صعود دیواره اگه یه ماه برای طبیعتش وقت بذارید بازم کمه موفق باشید و خوش بگذره