برای چه میریم اون بالا ...

این کوله های سنگین ، این راه پرمشقت ، سختی زیاد و عرقی که تمام وجودت را گرفته است . وقت زیادی که صرف این کار می شود و تو را از خیلی کارهای دیگر باز می دارد و در نهایت خطرات آن و مشکلات بیشمار آن . شاید به نظر نوعی خودآزاری به نظر برسد . شاید شما زیباترین مناظر یک کوه را بتوانید در دره های آن ببینید . پس برای چه می خواهید برسید به قله ؟ چرا سعی نمی کنید دره های مختلف را بپیمایید و در آنها لذت ببرید . اون بالا چه چیزی وجود دارد که روح کوهنورد را به سمت خود می کشد . آیا می خواهیم قدرت خود را به دیگران ثابت کنیم یا اینکه آرامشی را برای ما به ارمغان می آورد ؟! تحمل این همه رنج و سختی چه ارمغانی برای انسان دارد ؟! نظر خود را بگویید که چرا دوست داریم به قله برویم و چرا دوست داریم به دره برویم ؟!

/ 9 نظر / 29 بازدید
veronica

نميدونم اما فکر ميکنم اين موضوع به علت همان احساسی است که تو درون تمام انسان ها وجود دارد و اون همان حس رسيدن به کمال است.... حسی که به آدم میگه هنوز بالاتری وجود دارد.

sina

سلام من سينا احمری از اورميه من فکر کنم تابستون ما با هم تو علم کوه آشنا شديم نه؟؟؟ در هر حال خيلی خوشحال ميشم با شما آشنا بشم

anahita

salam ,khobid ,nemidonam dalile man dorost hast ya na ,vali dalie man : man goftam doost daram hame chiz ra az bolandi bebinam ,na az tahe dare ,kafe khiyaboon ,omghe chah ,dost daram shahr ra az faraze ghole boland tamasha konam ,va ghole ra az faraz asman , shayad ham baray in ast ke man ghoroob ra bishtar az tolo garme aftab doost daram . hala nemidonam , dige barat chi begam ,choon hanooz kheyli harf ha hast ke nemishe goft .felan .

شاهین

اینو می دونم که به تعداد کسایی که می رن بالا برای بالا رفتن دلیل وجود داره...

ye dehati

هنوز هم که اينجا سر می زنم می بينم که ياددشتهای يک کوهنورد از يک جای ديگر وناشناخته سر در می آورد....

mona

سلام... اتفاقاً یک بار پدر در این مورد صحبت کرد و نظر همدیگر را پرسیدیم. به نظر پدر کوه مثل زندگیه. در کوه ممکنه با سختیهای زیادی مواجه بشی، یا باکمک دوستان و یا خودت خلاصه از راهها و موانع عبور می کنی. این موضوع باید انسان رو مقاوم کنه تا در برابر سختیهای زندگی هم کم نیاره و خلاصه بتونه از اونها هم عبور کنه.... منم نظر پدر رو قبول دارم/وقتی به قله می رسی و مناظر اطراف رو می بینی( وسعت دیدت زیاد می شه و دور دور رو هم می تونی ببینی) حس می کنی که چقدر کوچیکی! .... و آرامشی که با هیچ چیز نمی تونی عوضش کنی و حس عجیبی که در اون لحظه داری...

هيولا

والا با اين عكسي كه شما گذاشتي آدم بايد بگه، خب بالا رفتن بهتره. شايد براي اينكه از اون بالا ميشه احساس قدرت كرد ولي از پايين نميشه. اونجا فقط خودتي ولي اون پايين هزارتا آدم هست كه چون نمي تونن مثل تو بيان اون بالا، ترجيح ميدن از مناظر همون پايين لذت ببرن. شايد به خاطر اين چيزا اون بالا بهتر باشه || تو اركات دعوتتون كردم. ميلم رسيد؟||.:~*~:.

sahar

آدم تو قله اوج ميگيره و احساس ميکنه که به ابرا نزديک و از بديها دور شده.نظر خودت چيه؟